Czaicie to?! Już za jeden dzień i kilka godzin zaczynamy drugą edycję ZetGieBe Basket Ligi! Dokładnie po 169 dniach posuchy przeplatanej ZetGieBe Summer League, Eurobasketem i nową NBA2K16  wracamy na parkiety najlepszej, najbardziej widowiskowej  i profesjonalnie zorganizowanej ligi basketu w powiecie płockim a może w całym województwie mazowieckim ;). Nie wiem jak wy, ale ja już przebieram nogami przed pierwszą kolejką.

Jak myślicie czy osłabiona kontuzjami i odejściem kilku zawodników Alpha Team obroni tytuł mistrzowski? Średnio 30 punktów i 20 zbiórek na mecz będą mieli mniej w statystyce. Jednak pięcioosobowe Splash Brothers już niedługo będzie w komplecie i będzie gotowe do walki w finale. Ja mam nadzieję, że dadzą radę i szybko zweryfikują umiejętności swoich przeciwników. Czy wzmocnione Z.K. Basket zdoła zrewanżować się za finał? Mają drugi najstarszy roster po Emerytach, jednak za tym idzie doświadczenie. Kontuzje i nerwy popsuły pierwsze podejście do tytułu.  We’ll see panowie, we’ll see… ;D

Może Medyk z mocno rozbudowanym składem zdoła powalczyć o finał kosztem jednej z tych drużyn? Medycy w tej chwili dysponują ogromną dawką talentu na ławce i jeśli trenerzy to wszystko odpowiednio poukładają to możemy spodziewać się eksplozji punktów w każdym meczu. To też się niedługo okaże i zobaczymy czy Maciek Więckowski ze swoją ekipą znowu odpalą trójki. Sądzę, że Kasztelanka Sierpc również nie powiedziała ostatniego słowa, w końcu to mistrz płockiej amatorskiej ligi z sezonu 2013/2014 i stać ich na wiele więcej niż marne 3 miejsce, w końcu wiadomo że tylko dziewczyny lubią brąz 😉 Czarni tym razem powinni odbić się od ligowego dna, w końcu będą mieli w składzie zawodnika z mistrzowskim pierścieniem. Emeryci, jeśli wystarczy im sił w każdym meczu na 40 minut to mogą być niewygodnym przeciwnikiem dla każdego. Izolbet Gostynin to kolejna drużyna z aspiracjami mistrzowskimi. Po wpadce w ćwierćfinale na pewno będą chcieli się zrewanżować Kasztelance Sierpc. Greens Słupno będą występować na swoim parkiecie i podobno w sparingach leją wszystkich jak leci. W połowie sezonu będziemy wiedzieli co tak naprawdę reprezentują swoją grą.

Ciekawostką mogą być Białe Kruki, szczerze mówiąc jeszcze nie znam składu chłopaków, ale mogą kogoś zaskoczyć. Mamy również dwie debiutujące drużyny Salosu Płock i Juniorów Płock. Najbardziej cieszy fakt, że są to młode zespoły złożone z uczniów płockich szkół i będą mieli się od kogo uczyć koszykarskich szlifów.

Wystarczy tych wstępów więc zapraszamy wszystkich w niedzielę do hali Gimnazjum K.K. Baczyńskiego w Słupnie przy ulicy Kościelnej 16. – Tu macie stronę: www.gimnazjumslupno.pl            A jeśli ktoś miałby kłopot z dojazdem to po prostu przed kościołem w lewo i dalej prosto i na pewno znajdziecie 🙂

Pierwsza kolejka przedstawia się następująco:

1) godz. 11:00 Emeryci Płock – Białe Kruki Płock
2) godz. 12:30 Izolbet Basket Gostynin – Kasztelanka Sierpc
3) godz. 14:00 Uroczyste otwarcie ZetGieBe Basket Ligi przez Wojta Gimny Słupno Marcina Zawadkę
4) godz. 14:15 Alpha Team Płock – Greens Słupno
5) godz. 16:00 Medyk Płock – Czarni Płock
6) godz. 17:30 Salos Płock – Juniorzy Płock

Gorąco zapraszamy jeszcze raz i pamiętajcie, gramy w Słupnie!

eM

%d bloggers like this: