Tak, to już… Pierwszy mecz zespołu juniorów jest już za nami. W minioną niedzielę 18.10.2015 odbył się inauguracyjny mecz w lidze juniorów U-18 WOZKosz pomiędzy ZetGieBe Płock a LKS Ostrowianką Ostrów Mazowiecka. Licznie zebrani kibice od początku mieli nadzieję na dobry wynik naszych młodych koszykarzy, ponieważ otwarcie spotkania należało do Nas, po koszu rzuconym przez Macieja Chrabąszcza, który w całym spotkaniu zaliczył solidne 11 punktów. Następnie do głosu doszli zawodnicy gości zdobywając kolejno osiem oczek. W dalszej części pierwszej kwarty dorobek punktowy dla płockiej drużyny podwyższali kolejno, kapitan zespołu Damian Dubielak i Hubert Kula. W odpowiedzi na kontry gości przy stanie 6:11, celną „trójką” popisał się Jakub Dołęgowski, który w całym spotkaniu zdobył również ważne 11 punktów – w tym trzy razy zza linii 6,75 metrów. Pierwsza kwarta była tą częścią spotkania, która trzymała kibiców w napięciu do ostatniego gwizdka sędziów. Walka toczyła się praktycznie kosz za kosz i pierwsza kwarta zakończyła się remisem 20:20. Już pierwsza minuta drugiej kwarty dała zryw gospodarzy i run punktowy na 24:20. Tutaj znowu popisali się Damian Dubielak i Jakub Dołęgowski, ich przechwyty oraz wykorzystane kontrataki dawały nadzieję na zduszenie przewagi fizycznej gości. Ten styl gry chcielibyśmy oglądać w wykonaniu naszych juniorów bez przerwy, ponieważ to jest to, co w koszykówce kochamy najbardziej. Z przyjemnością trzeba wspomnieć o streetballowych popisach Damiana Dubielaka rodem z NY Rucker Park, kiedy to zostawiał swojego obrońcę za plecami dosłownie wkręconego w parkiet. Wykonany dwa razy z rzędu Tłusty Shammgod crossover na kryjącym go obrońcy, nie pozostawiał złudzeń kto jest lepszy na boisku 🙂 Niestety od momentu naszego prowadzenia 27:23 goście zaczęli skrzętnie wykorzystywać swoją przewagę fizyczną pod koszem rzucając nam kolejne punkty. Największy wkład miał to prawie dwu metrowy zawodnik gości Arkadiusz Siwek zdobywając 5 punktów z rzędu, celną trójkę dodał Maciej Milewski. Ostrowianka odskoczyła nam na 8 punktów do stanu 29:37 i ta różnica utrzymała się już do końca drugiej kwarty przy wyniku 37:45.

Druga połowa spotkania dawała jeszcze nadzieję na poprawę wyniku po punktach Damiana Dubielaka i Michała Sochalewskiego. Michał wyraźnie nie wszedł dobrze w mecz zdobywając jedynie 4 punkty a z całą pewnością naszego rzucającego obrońcę stać na wiele więcej. Muszę wspomnieć, że Michał do końca spotkania starał się pracować mocno w obronie i rozgrywać piłkę pod naporem nieraz trzech kryjących go obrońców, co dobrze pamiętam nie jest łatwym zadaniem. Za to, na pewno należą się brawa dla naszego zawodnika. Dalsza część meczu to już praktycznie bezbłędna gra gości i wykorzystywanie przewagi fizycznej na całym boisku. Przewaga Ostrowianki była bardzo widoczna w czwartej kwarcie, gdzie zawodnicy LKS-u zdobyli z rzędu 20 punktów w tym pięć celnych trójek. Cały mecz zakończył się wynikiem 63:106.

Wynik spotkania nie przedstawia obrazu gry gospodarzy, ponieważ nasi zawodnicy pokazali ogromną wolę walki i ambicję. Napawa to optymizmem przed kolejnym wyjazdowym meczem, który odbędzie się już w następną niedzielę 25 października a przeciwnikiem będzie UKS Trójka – OSiR Żyrardów. Życzymy powodzenia!

Kibicom DZIĘKUJEMY za tak liczne przybycie i głośny doping dla naszych juniorów!

Punkty dla ZetGieBe Płock zdobywali kolejno: Strzegowski Filip – 6, Adamowicz Michał, Jończak Oskar – 2, Kula Hubert – 6, Staniszewski Hubert – 6, Dubielak Damian (kpt.)- 17, Chrabąszcz Michał – 11, Sochalewski Michał -4, Skalski Bartosz, Jędrzejewski Filip, Dołęgowski Jakub – 11.