Tak, stało się, piąta edycja ZetGieBe Basket Ligi dobiegła końca a mistrzem po raz drugi z rzędu został zespół Kasztelanki Sierpc. Finałowy mecz pomiędzy Kasztelanką a Alpha Team był wyrównany tylko do 9 minuty pierwszej kwarty i niestety, dla emocji jakie mieliśmy przeżyć w całym meczu… Alpha od tego czasu, przez kolejne 5 minut zdobywa 2 punkty, Kasztelanka 17… Czyli o dwa więcej niż Alpha, przez 15 minut…

Od tego krytycznego momentu, zawodnicy Alphy nie potrafili sklecić żadnej składnej akcji, zespołowa gra nie istniała a liderzy zawodzili nawet w najprostszych podkoszowych sytuacjach. Od tego momentu Kasztelanka spokojnie kontrolowała przebieg meczu i systematycznie powiększała przewagę punktową. Niemoc zawodników Alphy w finale była porażająca, proste straty i to, jak pozwalali Kasztelance wyprowadzać zabójcze kontry prosiło się o całkowitą zmianę składu. Niestety mocno ograniczona ławka również nie mogła wiele zdziałać przeciwko dobrze dysponowanej Kasztelance. BTW, jeśli pamiętacie kosmiczny mecz… Wyglądało to jakby Moonstars dzień wcześniej odebrało cały talent liderom Alphy. Jedynie Miłek Bieńkowski tego dnia wyszedł z szatni ze swoim talentem w nogach…

Odwrotnie do całej sytuacji prawie wszyscy sierpeccy zawodnicy zagrali rewelacyjne spotkanie. Bezkonkurencyjny tego dnia był Damian Mielczarek, który perfekcyjnie wykańczał idealne podania Tomasza Hermana. Mariusz Czajkowski okazał ogromny spokój w rozgrywaniu akcji swojego zespołu a Konrad Kowalski grał tego dnia tak aktywnie w ataku jakby zjadł co najmniej dwa schabowe ;D Dawno nie widziałem tak dobrze dysponowanych, tak wielu zawodników Kasztelanki jednego dnia na jednym boisku. Warto przypomnieć że kilka tygodni wcześniej Alpha odprawiła z kwitkiem Kasztelankę i to ten zespól był większym pewniakiem do zwycięstwa finałowego meczu. Alpha, która była bezkonkurencyjna w całym sezonie zawaliła ostatni, najważniejszy mecz przegrywając go 105:72. Gratulacje dla Kasztelanki Sierpc! Gratulacje dla Alphy Team – mimo ogromnych oczekiwań po pięknym całym sezonie, drugie miejsce to nie powód do wstydu.

W meczu o trzecie miejsce, chyba bardziej emocjonującym ale stojącym na nieco niższym poziomie wygrywa Deca Team z Greens Słupno 74:58.

O piąte miejsce Debet nie powalczył z Medykiem i oddał mecz walkowerem z powodu braków kadrowych.

Mecz o siódme miejsce na swoja korzyść rozstrzygnęli Emeryci pokonując Hoopers Słupno 94:55.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA V EDYCJI ZETGIEBE BASKET LIGI

1 Miejsce – Kasztelanka Sierpc – Repeat

2 Miejsce – Alpha Team – Repeat 😉

3 Miejsce – Deca Team – Repeat 😉

4 Miejsce – Greens Słupno – Zaskoczenie sezonu!

5 Miejsce – Medyk – rozczarowanie sezonu?

6 Miejsce – Debet – Na papierze powinno być pudło…

7 Miejsce – Emeryci – Potrafią więcej niż 7 miejsce

8 Miejsce – Hoopers Słupno – gdyby nie kontuzje…

9 Miejsce – Salos – Jeszcze dwa lata i kto wie…