Już za chwilę, już za momencik ! Czyli dosłownie za kilka godzin zaczynamy trzecią edycję ZetGieBe Basket Ligi ! W wakacje mało grania było i oponki co niektórym urosły i mimo tego nie wiem jak wy ale ja zacieram ręce i mam mniej więcej taką minę.

Mistrza mamy jednego, jedynego najlepszego i słusznego czyli Alpha Team. Pytanie czy Alpha zdoła obronić tytuł i zrobi ThreePeat ? Zobaczymy, zobaczymy. Podobno kilka nazwisk odeszło z zespołu, kilku nowych zawodników przybyło. Zmiana w składzie Alphy jest, zobaczymy czy na lepsze. W każdym razie Alpha jest w pierwszym kandydatem do zdobycia mistrzostwa. Alpha Team w pierwszej kolejce zmierzy się z Emerytami, którzy są niebezpieczni dla każdego zespołu w naszej lidze. Niewątpliwie będzie to bardzo ciekawe spotkanie, na które zapraszamy w niedzielę o godzinie 14:30.

Kolejny ciekawy zespół to… Juniorzy. „Zaprawdę powiadam wam” to będzie rewelacja ligi i strzeżcie się zespole Alphy, strzeżcie się Z.K i psie Sabo 😉 Juniorzy was w tym roku zabiegają… Jeśli dobrze widzę to skład Juniorów został uzupełniony o Huberta Kulę, Kubę Dołęgowskiego i Damiana Dubielaka. Sztos! Sam chciałbym mieć tych chłopaków w składzie. Juniorzy zainaugurują pierwszą kolejkę meczem z Kasztelanką Sierpc. Kasztelanka – wiadomo idzie jak co roku na mistrza. Mają trzon drużyny niezmieniony od kilku lat, zgranie, super rozgrywający i najlepszy center Ligi plus kilka talentów. Niewiele drużyn im podskoczy. Na ten mecz zapraszamy o godzinie 10:00.

Kolejny mecz to spotkanie Salosu z Iskrą Kie… wróć Iskrą Płock. Czy wiecie że był już zespół Iskry Płock grający na trzecioligowych parkietach bodajże ponad 20 lat temu? Noo i zobaczymy nawet tych samych zawodników w składzie 😉 Iskra jest zlepkiem zawodników występujących już w naszej lidze jednakże z różnych zespołów. Czy sztuczny zespół, sklecony z kilku wolnych agentów ma jakiekolwiek szanse na wygranie chociażby jednego meczu… ? Nie wiem, parkiet niebawem wszystko zweryfikuje w meczu z równie dobrze wzmocnionym Salosem. Na to spotkanie zapraszamy o godzinie 11:30.

Następne spotkanie zapowiada się arcy ciekawie, ponieważ na parkiet wybiegną zespoły Medyka i Z.K. Biorąc pod uwagę składy obu drużyn to iskry będą leciały w tym meczu! Big Man wrócił do zespołu Z.K. I ma ochotę na mistrzostwo, króla strzelców, króla zbiórek i króla bloków…

Kapcie spadają jeśli zajrzymy w skład Z.K. – chłopaki na starcie mają w statystykach 60 zbiórek w tym wszystkie możliwe w ataku, 80 pkt w meczu i czuję że jeden „koleś” będzie miał 20 asyst na mecz… Niestety Z.K w tym roku może skasować ligę i znowu wysłać wszystkich do domu w rundzie zasadniczej… Oczywiście miejmy nadzieję że dojdą kiedyś do finałów hehe 😉 Na mecz kolejki Medyk – Z.K zapraszamy o godznie 13:00 będzie co oglądać.

Już kończymy z wstępem i zapraszamy wszystkich w niedzielę 20.11.2016 do hali Gimnazjum K.K. Baczyńskiego w Słupnie przy ulicy Kościelnej 16 na najlepszą ligę amatorską koszykówki w Polsce.

Pierwsza kolejka przedstawia się następująco:

10:00 Juniorzy Płock – Kasztelanka Sierpc
11:30 Salos Płock – Iskra Płock
13:00 Medyk – Z.K. Basket
14:30 Alpha Team – Emeryci
Greens Słupno pauzuje.

Gorąco zapraszamy jeszcze raz i pamiętajcie, gramy w Słupnie!

%d bloggers like this: