Panie, Panowie… ZetGieBe Basket Liga ledwo co ruszyła z I kolejką, w której byliśmy świadkami pierwszego w tym sezonie triple double w wykonaniu Piotra Lewandowskiego i czuję w kościach, że w nadchodzącej II kolejce, będziemy świadkami podobnego wyczynu w wykonaniu Piotra.

Najbliższa kolejka (27.11.2016) rozpocznie się wyjątkowo wcześnie, ponieważ pierwszy gwizdek zabrzmi już o godzinie 9:30 i da sygnał do rozpoczęcia spotkania Salosu z Kasztelnką Sierpc. Salos w poprzednim meczu z beniaminkiem Ligi – Iskrą nie pokazał zwyżki formy w porównaniu do ostatniego sezonu i nie był w stanie rzucić 40 punktów w całym meczu. Tutaj jestem przygotowany na kolejne triple double, tym razem w wykonaniu Mariusza Czajkowskiego lub Damiana Mielczarka. W każdym razie trzymamy kciuki za Salos aby sprawił niespodziankę i postawił się zespołowi z Sierpca przynajmniej w dwóch kwartach.

Następne spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 11:00 to pojedynek Alphy Team i Juniorów. No cóż chyba zawodnicy Juniorów bardziej się postarają niż w ostatnim meczu z Kasztelanką i w końcu pokażą na co ich stać. Bo wydaje mi się że stać ich na wiele w tym sezonie. Poza tym dodatkowym smaczkiem w tym pojedynku będzie występ Damiana Dubielaka, który opuścił zespół Alphy po sezonie i aktualnie gra dla zespołu Juniorów. Damian, ja liczę na liczę przynajmniej na solidne 20 pkt i 10 as. przeciwko swoim byłym kolegom z Alphy.

O godzinie 12:30 zapraszamy na mecz gospodarzy Hali sportowej w Słupnie – Greens Słupno z Z.K. Basket Płock. Niewiele jeszcze można powiedzieć o grze zespołów po jednej kolejce, ale w tym roku zespół Z.K. przeszedł metamorfozę ponieważ zawodnicy Z.K. zaczęli grać naprawdę widowiskową koszykówkę. O co chodzi? Nie zobaczymy już w ich grze przetrzymanej piłki na koźle, zawodnicy chętnie dzielą podania między sobą a jeśli już Michał Borowski decyduje się na indywidualne akcje to są one niezwykle skuteczne i równie widowiskowe. Niestety nie można nic napisać jeszcze o grze zespołu Greens, ponieważ gospodarze pauzowali w pierwszej kolejce. Jednakże słysząc plotki, to zespół Greensów dosyć dobrze się wzmocnił i nie zamierza już tak łatwo oddawać swojego parkietu. Będzie ciekawie, zapraszamy.

Ostatni mecz kolejki o godzinie 14:00, to będzie spotkanie Emerytów z Iskrą. Emeryci po porażce z mistrzem Alphą Team jeśli będą chcieli się liczyć w ligowej tabeli to po prostu będą musieli to spotkanie wygrać. Nie wiem jak to zrobią, bo Iskra ma wystąpić w najsilniejszym składzie i już mogę powiedzieć że Emerytom będzie bardzo ciężko zatrzymać atak Iskry, który we wcześniejszym meczu z Salosem ustawił mecz praktycznie w połowie pierwszej kwarty…  Pamiętajmy jednak, że zawodnicy Emerytów też nie w kij dmuchał i w kosza grać potrafią. Na pewno polecą iskry na parkiecie. BTW wyciągnąłem już z szafy stary Body Armor bo nie chcę mieć połamanych żeber… 😉