Cześć! Takie kolejki naprawdę bardzo mi się podobają, czyli takie, które są właśnie przed nami… Kolejki w których znajdziemy zacięte mecze do ostatniego gwizdka (miejmy nadzieję) i niespodzianki, które będą ważyć o rozkładzie w końcowej tabeli przed fazą Play-Off… Ja już zacieram ręce przed trzecią kolejką trzeciej edycji ZetGieBe Basket Ligi.

Trzecia kolejka ZetGieBe Basket Ligi 11.12.2016 rozpocznie się podobnie jak ostatnim razem, bo pół godziny wcześniej niż z podanym harmonogramem czyli o godzinie 9:30 i już na wstępie zobaczymy naprawdę ciekawy mecz. W meczu otwarcia zmierzą się zespoły Z.K. Basket i Emerytów. Spotkanie na pewno ciekawe ponieważ zespół Z.K. boryka się z kłopotami personalnymi i w najlepszym przypadku wystawi w swoim składzie siedmiu zawodników, przeciwko wzmocnionym Emerytom. Jeśli zespół Z.K wystawi pięcioosobowy skład w dodatku bez Michała Borowskiego to nie wróżę chłopakom z Z.K większej przyszłości… Pamiętajmy, że Emeryci nie w kij dmuchał i w kosza też grać potrafią, mięśni im nie brakuje żeby postawić się Piotrowi Zyznowskiemu i Piotrowi Lewandowskiemu. Niespodzianki może bym się nie spodziewał ale emocji do końcowego gwizdka na pewno. Wszyscy doskonale wiecie jak ciężko gra się przeciwko doświadczonym Emerytom, miejmy nadzieję, że Z.K. nieżle się spoci zanim zgarnie dwa punkty.

Po pierwszej bitwie, o godzinie 11:00 zobaczymy drugą bitwę zespołów reprezentujących mniej więcej podobny poziom. Będzie to mecz pomiędzy Juniorami a Greens Słupno. Oba zespoły nie zaznały jeszcze słodyczy zwycięstwa… a w niedzielę jeden z nich zazna kolejnej goryczy porażki 🙂 Wynik tego meczu to wg mnie jedna wielka niewiadoma. Jeśli Juniorzy wystąpią w pełnym składzie to Greensi mogą się już modlić o łaskę do Najwyższego 😉 Jeszcze raz pochwalę Juniorów i napiszę, że jeszcze nie zagrali meczu na miarę swoich możliwości. Z drugiej strony patrząc na poprzedni mecz Greensów z Z.K. nooo to Juniorzy nie będą mieli łatwo pokonać gospodarzy Hali w Słupnie. To będzie dobry mecz! Zapraszamy.

A już o godzinie 12:30 zapraszamy na niewątpliwie mecz kolejki pomiędzy Alpha Team a Kasztelanką Sierpc. To będzie mecz typu „Must See”. Kasztelanka, co tu mówić co roku jest w gronie faworytów do tytułu mistrzowskiego. Ostatnie dwa sezony dosyć pechowo odpadała w ćwierćfinałach ZetGieBe Basket Ligi, ale… jest jedno ale. Kasztelanka ma już dość przegrywania ważnych meczy i ma zamiar złoić skórę aktualnemu mistrzowi naszej ligi. No właśnie… mistrzowi… Kasztelanka nie będzie miała łatwo i jej zawodnicy w końcu będą musieli pokazać swoje „cojones” żeby wygrać z Alphą… A z drugiej strony jeśli Alpha wystawi pełny skład to będziemy świadkami arcyciekawego spotkania i nie ma opcji żeby wskazać w tym meczu wyraźnego faworyta. Zapraszamy na trybuny żeby obejrzeć to spotkanie. Bo następna okazja może się przydarzyć za rok 😉

P.S. Jeśli dobrze pamiętam, to rok temu Alpha proponowała zawodnikom z Sierpca żeby nie wychodzili z szatni na boisko bo nie ma sensu…

Ostatni mecz kolejki to pojedynek Medyka i Salosu. Na ten mecz zapraszamy o godzinie 14:00. Medyk nie powinien mieć większych problemów z pokonaniem najprawdopodobniej najsłabszego zespołu naszej ligi. Jednak, ja ciągle czekam na niespodziankę ze strony Salosu i liczę na pełny skład salezjan i pierwszą wygraną tych młodych chłopaków.

W tej kolejce pauzuje zespół Iskry, a harmonogram III kolejki przedstawia się następująco:

9:30 Z.K. Basket – Emeryci

11:00 Juniorzy – Greens Słupno

12:30 Kasztelanka Sierpc – Alpha Team

14:00 Medyk – Salos

Wszystkich gorąco zapraszamy na trybuny Hali sportowej K.K. Baczyńskiego w Słupnie.

Możecie nas też już oglądać na żywo w trakcie trwania kolejki, dostępna będzie również relacja tekstowa czyli statystyki on-line. Szukajcie ich w niedzielę na naszej stronie www.zetgiebe.pl i na facebooku.

W końcu ZGB jest najbardziej profesjonalną ligą amatorską w Polsce 😉

Do zobaczenia!

%d bloggers like this: