Cześć, Przed nami przedostatnia X kolejka rundy zasadniczej ZetGieBe Basket Ligi. Zapowiada się bardzo ciekawie ze względu na kilka bardzo ważnych meczy, które będą decydować o ostatecznym układzie w górnej jak i w środkowej części tabeli. Ale po kolei, w pierwszym meczu ( godz. 11:00 ) zawitamy na parkiecie zespoły Z.K. Basket i Juniorów. To spotkanie nie powinno przynieść nam większej niespodzianki a zawodnicy Juniorów powinni się postarać wynieść jak najwięcej z lekcji zadanej od dwukrotnie starszych kolegów z boiska 🙂

Następnie zapraszamy na godzinę 12:30 na pojedynek Salosu z Izolbetem Basket Gostynin. Nie spodziewałbym się większej sensacji, ale biorąc pod uwagę zwyżkową formę chłopaków z Salosu oraz być może luźniejsze podejście do meczu chłopaków z Gostynina, może uda nam się zobaczyć zacięty pojedynek przez kilka kwart. Ja mocno kibicuje Salosowi, może jednak będzie jakaś niespodzianka. O godzinie 14:00 zapraszamy wszystkich na trybuny hali sportowej w Słupnie lub przed ekrany komputerów do oglądania szlagierowego spotkania naszej Ligi. Mianowicie będzie to spotkanie niepokonanej do tej pory Kasztelanki Sierpc z mistrzem Ligi Alpha Team. Kasztelanka zapowiada wygranie całej Ligi bez żadnej porażki 😉 natomiast Alpha Team twierdzi, że Kasztelanka już przegrała z nimi i apeluje o nie wychodzenie z szatni bo będzie rzeź niewiniątek 😉 Co będzie się działo na parkiecie…. Zobaczymy! Po tym niezwykle emocjonującym meczu zapraszamy na godz. 15:30 na pojedynek Medyka z gospodarzami obiektu Greens Słupno. Tu może być również ciekawie, ponieważ jeśli Greensi stawią się na spotkanie w pełnym składzie z kilkoma zmiennikami na ławce to nie sądzę żeby Medycy mieli łatwy mecz do rozegrania.

Ostatnie spotkanie tego dnia będzie równie emocjonujące co spotkanie Alphy z Kasztelanką ponieważ na parkiecie zmierzą się Czarni z Emerytami. Jeśli Czarni zdołają wygrać z dołującymi ostatnio Emerytami to jest możliwe że Czarni wskoczą na piąte miejsce czyli miejsce które obecnie zajmują Emeryci. Jakie napięcie będzie towarzyszyło temu spotkaniu nie trzeba wspominać… Gorąco zapraszamy na trybuny.

Apelujemy również o zachowanie nieskazitelnej czystości na terenie całego obiektu oraz przynajmniej na ławkach rezerwowych. W szczególności prosimy o zachowanie całkowitej prohibicji i wstrzemięźliwości tytoniowej na całym obiekcie.

Harmonogram gier X kolejki przedstawia się następująco:

godz. 11:00 Juniorzy – Z.K Basket

godz. 12:30 Salos – Izolbet Basket Gostynin

godz. 14:00 Alpha Team – Kasztelanka Sierpc

godz. 15:30 Medyk – Greens Słupno

godz. 17:00 Czarni – Emeryci

W tej kolejce pauzuje zespół Białych Kruków i czeka na XI kolejkę do spotkania z Alphą Team.

Wszystkie mecze rozgrywane będą w hali sportowej Gimnazjum KK Baczyńskiego w Słupnie przy ulicy Kościelnej 16, a skład sędziowski będą reprezentować sędziowie WOZKosz: Natalia Kubiak i Ireneusz Jasiński.

Z ogromną przyjemnością musimy również poinformować, że nasze mecze będą transmitowane na żywo w internetach jutubach, tłitterach, vinach i instagramach, oczywiście wszystkie spotkania będzie można w późniejszym terminie obejrzeć na naszej stronie internetowej www.zetgiebe.pl

Powodzenia !

P.S.  Wracając do poprzedniej kolejki, faktycznie może mało zostało napisane o zawodnikach Salosu i ich grze. Nie chciałbym wchodzić w szczegóły i indywidualne popisy chociażby Wiktora Dzikowskiego, który przez pierwszą kwartę trzymał wynik praktycznie w pojedynkę bo rzucił 15 punktów w samej pierwszej kwarcie i zaliczył pięć celnych trójek. Nie, nie o to chodzi. Chodzi o to że zespół Salosu zagrał jako ZESPÓŁ, nie indywidualności ale drużyna. Każdy pracował na kolegę i dobry wynik. Wydaje mi się, że lepiej ogląda się grę zespołową i statystyki każdego zawodnika z drużyny na poziomie 10 pkt niż „one man show” jak w przypadku chociażby Białych Kruków. Dlatego szczerze kibicuję zespołowi Salosu bo obiektywnie poczynił on największe postępy w swojej grze a co najważniejsze gra chłopaków staje się przyjemna dla oka i przynosi w każdym meczu wiele emocji. Mam nadzieję, że takie zwycięstwo w najbliższym czasie nie będzie dla was czymś wielkim ale zwykłą codziennością i „goleniem” staruszków na parkiecie. W końcu musi nadejść wasz czas na wygrane.

%d bloggers like this: