Cześć! Jak wiecie w ubiegłą sobotę (18.02.2017) odbył się mecz kończący VII edycję Tczewskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki, w którym zaprezentowali się najlepsi zawodnicy zaprzyjaźnionej ligi TALK oraz Zorganizowanej Grupy Basketu.

Pełną prezentację zawodników znajdziecie tu:

Zanim rozpoczął się mecz mieliśmy okazję uczestniczyć w Skills Challenge, który wygrał zawodnik ZGB i Kasztelanki Sierpc – Mariusz Czajkowski. Mariusz pokonał w finale Pawła Lazera z Tigers. Relacja z Skills Challenge jest tu:

Prezentacja przedmeczowa i zaczynamy!

Cóż można napisać o meczu… Nasi zawodnicy zaprezentowali się z najlepszej strony bez wyjątku. Składanka zawodników z najwyższymi statystykami punktowymi popartymi zbiórkami wypaliła. Pierwsza piątka ZGB czyli Piotr Lewandowski, Konrad Kowalski, Mariusz Czajkowski, Damian Mielczarek, Łukasz Malec zaskoczyła zawodników TALKu zgraniem! Egzekucją założeń taktycznych, skutecznością i łatwością rozegrania akcji. Mówię wam, palce lizać! Ręce same składały się do oklasków!

Ciężko chwalić indywidualnie każdego z osobna bo gra naszych zawodników wyglądała naprawdę imponująco. Należy dodać, że zmiennicy pierwszej piątki wprowadzali dużo ożywienia do gry i powiększali rosnąca przewagę naszego zespołu. Zobaczcie wynik w drugiej kwarcie… To druga piątka naszego zespołu 😉

Nic więcej nie napiszę, to trzeba zobaczyć!

W przerwie meczu odbył się 3 Point Contest, który wygrał również zawodnik ZGB i Iskry – Marek Rutkowski. 😉 Relacja z 3 Point Contest jest tu:

Na trzy minuty do końca nasi zawodnicy wygrywając 11 punktami dostali małej zadyszki bo pozwolili tczewianom odrobić stratę i na minutę do końca meczu na tablicy wyników widniał remis 74:74 !!! Jednak z tej batalii zwycięsko wyszli zawodnicy ZGB i po niesamowicie emocjonującej końcówce ostatecznie wygrywając 75:78. MVP Meczu wybrany został Mariusz Czajkowski! Gratulacje !!!

Pełne statystyki znajdziecie tu:

Statystyki FIBA - All Star Game TALK Tczew vs. ZGB Płock

kliknij tu

Oto nasz Piękny i Młody skład ZGB jeszcze raz 😉

Pragniemy również bardzo bardzo podziękować organizatorom za niezmiernie ciepłe przyjęcie naszego zespołu 😉 perfekcyjną organizację zawodów i gościnę w waszym pięknym mieście Tczewie.