Długo czekaliście na podsumowanie drugiej kolejki ZetGieBe Ligi? No to lecimy 😉

Za nami już druga kolejka ZetGieBe Basket Ligi i bardzo podobnie jak w kolejce otwarcia nie było zbyt wielu niespodzianek. Tak naprawdę nie ma o czym pisać, bo w sumie nic wielkiego się nie wydarzyło… Faworyci meczów wygrywali a niekiedy wręcz pożerali swoich przeciwników różnicą punktową. Cóż można napisać o meczach, gdzie Kasztelanka wygląda jakby grała na kodach z NBA 2K i dosłownie zjadła na śniadanie Juniorów 137:58, albo Medyk wydaje się że wciąga przed meczem wiadro sterydów, spina się na Białe Kruki i na długi czas wybija im z głowy koszykówkę rezultatem 45:129. W sumie nic nie da się napisać…? No może jednak trochę napiszemy.

Zaczniemy od tego że Kasztelanka już od początku ligi pręży muskuły i pokazuje na co ją stać. Kolejny mecz z przekroczoną barierą stu punktów, pierwszy mecz na pewno nie z byle kim ale z Izolbetem Gostynin, który jeszcze nie może się dokładnie wstrzelić w kosze na nowej hali w Słupnie i na razie nie wygląda zachwycająco. Izolbet co prawda wykonał plan w swoim drugim meczu i wygrał z Greens 97:58 I w sumie tyle można by napisac o tym meczu, oprócz tego że Łukasz Malec pokazuje swoją wartość na boisku rzucając 29 punktów i zbierając z tablic 7 piłek, ale również o tym, że naprawdę przyjemnie ogląda się grę naszego kolegi latającego na pierwszym piętrze ponad głowami swoich przeciwników.

Wracając do Kasztelanki to drugi wygrany mecz z nowicjuszami w lidze czyli Juniorami Płock raczej nie potwierdza jeszcze ich prawdziwej wartości. Chociaż 11 wklejonych trójek w meczu na 52% robi całkiem dobre wrażenie. Zobaczymy jak chłopaki z Sierpca poradzą sobie w meczu z Medykiem lub Z.K basket – wtedy właśnie czekamy na kolejne 100 punktów 😉

I tutaj trzeba napisać jeszcze kilka słów o popisach strzeleckich liderów drużyn w minionej kolejce. Właśnie we wspomnianym wcześniej meczu Kasztelanki z Juniorami swoje „popiski” zaczął Mariusz Czajkowski, mianowicie zdobył on 39 punktów, 6 zbiórek, 8 asyst i był bardzo blisko zdobycia pierwszego w lidze triple double. Nie sposób nie zauważyć 29 punktów Damiana Mielczarka, czy solidnych 18pkt i 16zb Piotra Pedy. W zespole Juniorów wyróżnił się Oskar Jonczak z 15pkt i 11zb. – no i tyle.

Trzeci mecz jak już wczesniej napisałem, chyba bez historii… gracze Białych Kruków już od pierwszej kwarty wzięli sprawy w swoje ręce i przegrali różnicą… nie wiem czy dobrze liczę… 86 punktów!!!? Jeśli się mylę to mnie poprawcie. Chłopaki z Kruków przecież aż tak źle nie grają i nie powinni dostać takiego lania!

Po pierwszym meczu Kasztelanki i zdobyczy punktowej Mariusza Czajkowskiego pomyślałem że długo nikt tego nie pobije… Taaa. Maciek Więckowski zebrał na boisku swoją bandę pitbulli i chyba trochę pozazdrościł Mariuszowi bo wcisnął 43 punkty – dalej patrzę i nie dowierzam statystykom: za dwa 11/14 – 78,6% za trzy 7/13 – 53,8% – teraz to Steph Curry może pozazdrościć Maćkowi takich statów. A dlaczego Pitbulle grają w Medyku? Czajcie tabelke – Ł. Jakowski 12pkt, K. Nuszczyński 14pkt, R. Szufliński 24pkt/15zb, S Czerw 19pkt/15zb – Dziękujemy… W tej sytuacji i w tym meczu Maciek Mikołajczyk z 27 punktami nie pociągnąłby Białych Kruków nawet do szatni 😉

Czwarty mecz to spotkanie vice mistrza Ligi – Z.K. Basket z Salosem Płock i tutaj też być może było bez emocji i zgodnie z planem. Z.K. Wygrywa spokojnie 103:58 – wszyscy solidnie bo M. Błaszczyk 14pkt, M. Borowski 19pkt, P. Pyrzyna 19zbiórek ! (Noo ładnie), H. Skrzyński 17pkt/12zb – Double Double! Lecimy dalej i WTF ?! Nowy zawodnik w składzie Z.K. – Marcin Zawadzki 34 punkty! 15/17 i 88,2% za dwa. Chłopaki co się z wami dzisiaj dzieje? Petrochemia przestała truć i macie więcej siły czy jak?! 😉 Zobaczymy co będzie za dwa tygodnie – gracie z niewygodnymi dla każdej drużyny Emerytami.

Ostatni mecz… no cóż. Czy już można napisać, że „Król jest nagi”? Przez dwie pierwsze kwarty Alpha Team zupełnie nie radziła sobie z Czarnymi i nie można powiedzieć, że wygrana 87:58 jest na miarę mistrza Ligi ZGB. Alpha w tym meczu traciła 15 razy piłkę, 33% za trzy, w całym meczu 39% z rzutów z gry, te statystyki są raczej słabe i cała gra wyglądała nieciekawie. Panowie, jeśli się nie poprawicie to nie wróżę świetlanej przyszłości w meczu z Izolbetem Gostynin za dwa tygodnie… Oczywiście statystyki nie są wykładnikiem gry Alphy. Zespół Mistrza ma w składzie taki nadmiar talentu, że w każdej chwili każdy zawodnik jest w stanie pociągnąć cały zespół do wygranej z double double w statystykach lub jak Łukasz Swat z prawie prawie Triple Double bo 14/9/7 – wiadomo, prawie robi dużą różnicę, ale pamiętajcie że Alpha zawsze w sytuacjach krytycznych ma swój plan B. Jeśli wiecie o czym mowa 😉

Komplet wyników:

Kasztelanka Sierpc – Juniorzy Płock 137:58

Izolbet Basket Gostynin – Greens Słupno 97:58

Białe Kruki – Medyk 45:129

Z.K. Basket – Salos Płock 103:58

Alpha Team – Czarni Płock 87:58

Macie na tę kolejkę kogoś na MVP, jeśli tak to napiszcie! A tabele i aktualne statystki już się wprowadzają na stronę i niedługo będziecie mogli je obejrzeć.

eM.

%d bloggers like this: