IMG_8322 copy

Tak, tak, to już jest koniec! Po dokładnie sześciu miesiącach gry, 67-miu rozegranych meczach, ponad 8 tysiącach zdobytych punktów przez 11 zespołów możemy oficjalnie zakończyć ZetGieBe Basket Ligę w sezonie 2014/2015! To były niezapomniane chwile, wiele przyjemnych momentów, ale też wiele trudnych, w tym także takich, których najbardziej nie lubimy, czyli kontuzji. Najbardziej szczęśliwą drużyną okazała się ekipa Alpha Team Płock, której udało się zdobyć puchar za mistrzostwo ligi. W meczu finałowym zwyciężyli oni najlepszą drużynę sezonu zasadniczego, czyli ZK Basket Płock. Podium uzupełniła drużyna sierpeckiej Kasztelanki, która w „małym finale” pokonała płockich Medyków. Mecz o piąte miejsce wygrali zawodnicy gostynińskiego Izolbetu Basket, którzy okazali się lepsi od Emerytów Płock. Dalsze miejsca zajęli zawodnicy Jajek na Boczku Płock, Greens Słupno, Przyjaciół Płock, Czarnej Środy oraz Jagiellonki Płock.

IMG_8312 copyIMG_8309 copy

IMG_8308 copyIMG_8314 copy


Nie możemy również nie wspomnieć o nagrodach indywidualnych. Najskuteczniejszym (26,7 punktów na mecz) oraz najlepiej zbierającym zawodnikiem ligi (21,7 zbiórek na mecz) został Piotr Zyznowski z drużyny ZK Basket. Najwięcej celnych rzutów za 3pkt (blisko 40% skuteczność) oraz najlepiej asystującym (7,7 asysty na mecz) zawodnikiem został Piotr Nowakowski z Alpha Team. W kategorii bloków zwyciężył Konrad Kowalski z Kasztelanki (2,8 bloku na mecz), natomiast w przechwytach najlepszy okazał się Maciej Więckowski z Medyka (4,1 przechwytu na mecz).
Najważniejszą nagrodę indywidualną, czyli MVP ligi, organizatorzy postanowili wręczyć Piotrowi Zyznowskiemu. Dodatkowo dzięki uprzejmości Pana Enkhee Dambadarjaa, prezesa klubu Mon-Pol, wybrany został najlepszy zawodnik finałów. Nie mogło być inaczej, za swój finałowy performance wyróżniony został Piotr Nowakowski.

IMG_7940 copyNa koniec Zarząd Stowarzyszenia pragnie serdecznie podziękować firmom i osobom, bez którym projekt pod tytułem „ZetGieBe Basket Liga” nie mógłby się odbyć.

Dziękujemy Miejskiemu Zespołowi Obiektów Sportowych z dyrektorem Piotrem Gwoździem na czele, za możliwość korzystania z bazy sportowej i sprzętowej. Panu Sebastianowi Dymkowi, kierownikowi marketingu MZOS, za wpieranie działań stowarzyszenia oraz wszystkim pracownikom MZOS, którzy pracowali na rzecz prawidłowej realizacji projektu.

Dziękujemy Panu Wojciechowi Gontarkowi prezesowi firmy REPRO sp. z o.o., Pani Dorocie Kosman szefowej Agencji Generalnej UNIQA w Płocku oraz Panu Krzysztofowi Buczkowskiego prezesowi CIFAL sp. z o.o. za wsparcie finansowe ligi.

Dziękujemy Panu Andrzejowi Nowakowskiemu, Prezydentowi Miasta Płocka, za chęć objęcia ligi patronatem honorowym.

Specjalne podziękowania ślemy osobom, które bezpośrednio pomagały w organizacji ligi. Dziękujemy sędziom, którzy zechcieli wesprzeć ligę swoją pracą. W kolejności dziękujemy Pani Natalii Kubiak, Panom Grzegorzowi Gomułce, Jakubowi Pietrzakowi, Mariuszowi Pietrzakowi, Ireneuszowi Jasińskiemu, Pawłowi Szczurewskiemu, Markowi Rutkowskiemu, Michałowi Borowskiemu oraz Krzysztofowi Skrzyńskiemu.

IMG_8282 copy

Dziękujemy obsłudze statystycznej w składzie: Piotr Kaźmierowski, Kamil Gapiński, Tomasz Lewandowski, Łukasz Swat, Krzysztof Lewandowski, Damian Dubielak oraz Marek Piątkowski. Praca tych ludzi w sposób znaczący przyczyniła się do wyróżnienia ligi na tle innych tego typu przedsięwzięć oraz zwiększyła rozpoznawalność ligi.
Dziękujemy także naszej młodej obsłudze stolikowej – Sebastianowi Grzelakowi oraz Kamilowi Kopeć.

W sposób SZCZEGÓLNY pragniemy podziękować Maciejowi Krupińskiemu oraz Marcinowi Zawadzkiemu za wyjątkowe zaangażowanie w organizację ligi, Miłoszowi Bieńkowskiemu za absolutnie bezinteresowną pracę na rzecz stowarzyszenia oraz Pawłowi Brzeskiemu za pomoc w przygotowaniu projektów graficznych oraz zapewnienie kontaktów z firmami sektora reklamy i poligrafii. Nie zapominamy również o Hubercie Skrzyńskim. Wszystkim tym osobom zależało, aby nasza liga wyglądała profesjonalnie i wyjątkowo. Na każdym kroku wpierali radą i mobilizowali do ciężkiej pracy. Dziękujemy Wam za to!

IMG_8022 copyDziękujemy kapitanom drużyn za współpracę i poświęcenie w organizacji swoich zespołów. Wiemy jak trudno jest mobilizować zawodników, szczególnie w trudnych chwilach. Jak trudno jest zebrać graczy, kiedy wielu zajętych jest pracą zawodową i życiem rodzinnym. Respekt!

Wszystkim zawodnikom gratulujemy występów oraz dziękujemy za determinację i walkę w każdym meczu. Szczególnie doceniamy chęć uczestnictwa i promowania zawodów spod szyldu Zorganizowanej Grupy Basketu. Nie zapominamy również o wszystkich kibicach, tych dużych i tych małych oraz osobach, które kochają koszykówkę i wspierają działania mające na celu rozwój tego sportu. Wszystkich pozdrawiamy i życzymy sukcesów na przyszłość…i zdrowia!!!

 

mzos-logo-120px            repro-logo          uniqa-logo            plock-logo-120px

%d bloggers like this: