Cześć! Zaczynamy! Zaczynamy już poważną grę w ZetGieBe Basket Lidze. Przed nami pierwsza półfinałowa kolejka. Skończyły się laby i mamy cztery najsilniejsze zespoły, które w najbliższą niedzielę będą walczyć o grę w wielkim finale. Skończyły się wymówki i odpuszczanie choćby jednej akcji w obronie, jednego kosza w ataku. Półfinałowa faza play off jest w nieco zmienionej formule i gramy dwa mecze. Jeśli przegramy w pierwszym meczu małą ilością punktów, to nic straconego bo w następnym meczu możemy jeszcze wszystko odrobić. A jeśli w pierwszym meczu wypracujecie 50 punktową różnicę to praktycznie możemy być pewni awansu…

Pary półfinałowe przedstawiają się następująco:

Alpha Team – Z.K. Basket – Wszyscy pamiętamy finał sprzed dwóch lat i wszyscy pamiętamy co działo się w spotkaniu obu drużyn w rundzie zasadniczej… Pogoń Alphy za Z.K. i pierwsza dogrywka w ZetGieBe Basket lidze, z której zwycięsko wyszła Alpha. Absolutnie nie stawiałbym wszystkich pieniędzy na wygraną Alphy bo: dwie wieże Z.K. > Kazik, Kumos i jeśli obwód Z.K. wytrzyma całe 40 minut i przykryje obwód Alphy… No nie wiem. W każdym razie to będzie klasyk w naszej lidze, na który serdecznie zapraszamy w niedzielę na godzinę 10:00.

Po tym zapraszamy na spotkanie zespołów które grają już o 5 miejsce, czyli niższa drabinka Play Off i będzie to pojedynek Juniorów z Medykiem. Jeśli Juniorzy pojawią się w pełnym składzie to również możemy być świadkami całkiem ciekawego meczu. Na to spotkanie zapraszamy o godzinie 11:30.

Następnie na hali w Słupnie zawitamy kolejna parę półfinałową. Będzie to pojedynek Kasztelanki Sierpc i Iskry. W rundzie zasadniczej oba zespoły wystąpiły w niepełnych składach i wtedy zwyciężył zespół Kasztelanki. Kasztelanka gładko przeszła przez ćwierćfinał pokonując Emerytów a Iskra w pierwszej połowie paliła parkiet i lała Greensów. Jednak dobry występ w czwartej kwacie zespołu ze Słupna spowodował że mieliśmy emocje do samego końca i wygrana Iskry nie była zbyt przekonująca. Niemniej ta para półfinałowa dostarczy nam również wielu emocji. Na to spotkanie zapraszamy na godzinę 13:00.

Ostatnie i nie mniej emocjonujące spotkanie będzie o godzinie 14:30. To będzie pojedynek Emerytów oraz Greens Słupno. Na to spotkanie zapraszamy na godzinę 14:00 i myślę, że będzie to mecz godny obejrzenia. W końcu będziemy mieli okazję zobaczyć rewelację naszej Ligi i jeden z najbardziej widowiskowo grających zespołów zarazem. Emeryci na pewno będą chcieli zająć wyższe miejsce niż miejsce 7-8. Zapraszamy !

Harmonogram I półfinałowej kolejki przedstawia się następująco:

10:00 – Z.K. Basket – Alpha Team

11:30 – Medyk – Juniorzy

13:00 – Kasztelanka Sierpc – Iskra

14:30 – Greens Słupno – Emeryci

Mecze kolejki półfinałowej poprowadzą sędziowie WOZKosz. Karolina Wilamowska i Grzegorz Gomułka.

Wszystkich gorąco zapraszamy na trybuny Hali sportowej K.K. Baczyńskiego w Słupnie .

W trakcie trwania kolejki możecie nas oglądać na żywo na Youtubie, dostępna będzie również relacja tekstowa czyli statystyki on-line. Szukajcie ich w niedzielę na naszej stronie www.zetgiebe.pl i na facebooku.

%d bloggers like this: