Hej! Hej! Hej! Najbliższa niedziela w Słupnie będzie bardzo gorąca bo mamy rewanżową kolejkę półfinałów ZetGieBe Basket Ligi sezonu 2016/2017.

Miejmy nadzieję że emocje sięgną zenitu ponieważ praktycznie w każdym spotkaniu wszystkie zespoły, który wygrały pierwszy mecz nie mogą być jeszcze pewne awansu. No może poza zespołem Z.K. Basket który oddał pierwszy mecz walkowerem z Alpha Team ( aktualizacja: Zespół Z.K. bojkotuje Ligę ) .

Reszta meczy będzie bardzo, bardzo ważna bo będzie decydować o tym kto zagra w finale lub o piąte miejsce.

Lećmy jednak po kolei… O godzinie 10:00 zobaczymy rewanż Juniorów z zespołem Medyka który wygrał pierwsze spotkanie różnicą 8 punktów. Bierzmy pod uwagę to, że w pierwszym spotkaniu ewidentnie nie wypalił lider Juniorów – Michał Sochalewski, który zazwyczaj ma lepsze zdobycze punktowe. A jeśli Michał to nadrobi… to Juniorzy mogą jeszcze pomyśleć o okazałej wygranej i pokusić się o awans ? Ja na to pytanie nie odpowiem i zapraszamy na trybuny hali w Słupnie bo na pewno będzie co oglądać!

O godzinie 11:30 zapraszamy na bardzo obiecujący mecz dla kibiców. Będziemy świadkami walki o finał pomiędzy Iskrą a Kasztelanką Sierpc. Iskra po pierwszym spotkaniu ma dziesięciopunktowe plecy, które może jeszcze spokojnie odrobić. Zespół Iskry tym razem obiecuje walkę od pierwszych sekund spotkania oraz to że przyłoży się mocno do rozgrzewki bo gdyby nie pierwsza kwarta pierwszego półfinału… To w najbliższą niedzielę Kasztelanka musiała by się bardziej spocić 😉

Następnie o godzinie 13:00 na parkiet wybiegną zespoły Greens Słupno i Emerytów. Tegoroczna forma Greensów jest naprawdę zaskakująca. Jak już wcześniej pisałem Greensi są autorami dużych niespodzianek w ZetGieBe Basket Lidze, jak również grają naprawdę widowiskowo i efektownie. A jeśli sprawiają niespodzianki to oczywiście pierwszy mecz półfinałowy pomiędzy Greensami a Emerytami zakończył się sporą niespodzianką bo Greensi roztrwonili 23 punkty przewagi i ostatecznie przegrali cały mecz. Niestety liderom Greens nie starczyło sił żeby dograć mecz na pełnych obrotach. Tu spodziewałbym się bardzo dużych emocji bo Greensi mają aspiracje na wyższe niż siódme miejsce. Jest tylko jedna prośba… Kibice Greensów pojawcie się w końcu na hali i zróbcie hałas dla swoich zawodników. W niedzielę doping naprawdę bardzo im się przyda. #GoGreens!

Na godzinę 14:30 zaplanowany jest mecz klasyk ZetGieBe Basket Ligi – Alpha Team vs Z.K. Basket, który w poprzedniej kolejce nie odbył się… Miejmy nadzieję że zawodnicy Z.K. jednak sprawią niespodziankę i pojawią się na Hali w Słupnie i zagrają dobre zawody. W końcu oficjalnie jeszcze są w grze!

Harmonogram II półfinałowej kolejki przedstawia się następująco:

10:00 Medyk – Juniorzy

11:30 Iskra – Kasztelanka Sierpc

13:00 Emeryci – Greens Słupno

14:30 Z.K. Basket – Alpha Team

Mecze II kolejki półfinałowej poprowadzą sędziowie WOZKosz. Artur Choduń i Sławomir Rzeczkowski.

Wszystkich gorąco zapraszamy na trybuny Hali sportowej K.K. Baczyńskiego w Słupnie .

W trakcie trwania kolejki możecie nas oglądać na żywo na Youtubie, dostępna będzie również relacja tekstowa czyli statystyki on-line. Szukajcie ich w niedzielę na naszej stronie www.zetgiebe.pl i na facebooku.

%d bloggers like this: