Hej, hej, hej! Przed nami już OSTATNIA kolejka w sezonie zasadniczym ZetGieBe Basket Ligi i czas zacząć zapowiedź bo już niedługo zaczynamy Play-Offy.
Oczywiście ta kolejka może jeszcze trochę zmienić układ ligowej tabeli. Może niewiele zmieni w górnej części tabeli bo w tym roku wyjątkowo w sezonie zasadniczym rządzi Alpha Team przed Kasztelanką i Z.K. Marne szanse na wyższe miejsce w tabeli mają również Greensi, którzy z końcem rundy zasadniczej grają coraz lepiej.
IX kolejkę rozpoczniemy właśnie od spotkania wspomnianych Greens Słupno z Kasztelanką Sierpc.
Całą kolejkę zaczniemy z pół godzinnym wyprzedzeniem bo o 9:30. Myślę że Greens mają wszelkie szanse na wygranie z Kasztelanką, która w ubiegłej kolejce męczyła się z Iskrą. Zapraszamy na to spotkanie szczególnie bo warto zobaczyć rewelacyjnie grających Greensów z jednym z pretendentów do tytułu.
Następnie o godzinie 11:00 zobaczymy bardzo ważne spotkanie dla obu drużyn – Emeryci vs Juniorzy. Jeśli Juniorzy przegrają ten mecz to będą musieli się pogodzić z tym że zajmą ostatnie miejsce w tabeli… A chyba nikt nie chce grać z Alphą w pierwszej rundzie Play-Off 😉
Na trzecie spotkanie tej kolejki zapraszamy na godzinę 12:30 i będziemy mogli zobaczyć pojedynek Alpha Team z Medykiem. Jeśli Medyk utrzyma formę z ostatnich meczy to Alpha może się znowu mocno napocić. Medyk jak widać jest na fali wznoszącej i nie zdziwiłbym się gdyby przeszedł sobie spacerkiem do samych finałów.
Ostatni tego dnia mecz ( godz. 14:00 ) to spotkanie Iskry i Z.K. Basket. Iskra będzie musiała się bardzo mocno skoncentrować na ten mecz jeśli chce zająć trzecie miejsce na koniec rundy zasadniczej. Natomiast myślę, że zespół Z.K. po tym co pokazał przy okazji ostatniego meczu z Juniorami to z kilkoma przedszkolakami w składzie dało by radę nie tylko Juniorom ale wielu zespołom w naszej lidze. Ponadto Iskra po serii trzech porażek z rzędu będzie mogła w tym meczu udowodnić swoją wartość jako zespół.

W tej kolejce pauzuje zespół Salosu z którym się żegnamy w tej edycji ZetGieBe Basket Ligi a harmonogram IX kolejki wygląda następująco:

9:30 Greens Słupno – Kasztelanka Sierpc
11:00 Emeryci – Juniorzy
12:30 Alpha Team – Medyk
14:00 Iskra – Z.K. Basket

Mecze IX kolejki poprowadzą sędziowie WOZKosz. Karolina Wilamowska i Grzegorz Gomułka.

Wszystkich gorąco zapraszamy na trybuny Hali sportowej K.K. Baczyńskiego w Słupnie .
W trakcie trwania kolejki możecie nas oglądać na żywo na Youtubie, dostępna będzie również relacja tekstowa czyli statystyki on-line. Szukajcie ich w niedzielę na naszej stronie www.zetgiebe.pl i na facebooku.

%d bloggers like this: