Hej, hej, hej, zaczynamy już przygotowania i zapowiedzi do VII kolejki ZetGieBe Basket Ligi sezonu 2016/2017.

Pamiętajcie, najbliższa niedziela, czyli 05.02.2017 rozpoczynamy kolejkę pół godziny wcześniej czyli startujemy o godzinie 9:30. Miejsce niezmienne – Hala sportowa przy Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Słupnie.

Na dzień dobry może być ciekawie, bo spotkają się ze sobą dwa zespoły jeszcze bez wygranej, czyli zobaczymy mecz Salos – Emeryci. W tym pojedynku faworyta widziałbym w zespole Emerytów, lecz nie zasypujmy Salosu w popiele. Może będzie niespodzianka i Salos podejdzie do meczu z większą wiarą w swoje siły i zmusi Emerytów do dużego wysiłku przez cztery kwarty. A wiadomo… W czwartej kwarcie Emerytom może zabraknąć sił, jeśli wrócimy myślami do ostatniego meczu z Greensami.

Następnie będziemy świadkami bardzo ciekawego spotkania. Mianowicie, Iskra będzie chciała się zrehabilitować po ostatniej porażce z Alpha Team i będzie podejmować zespół Medyka, który jest na fali wznoszącej i w ostatniej kolejce zanotował łatwe zwycięstwo z zespołem Juniorów. Jeśli Iskra chce myśleć o dobrej pozycji przed fazą Play-off musi ten mecz wygrać a znając nieobliczalny Medyk o zwycięstwo będzie niezmiernie ciężko.

W trzecim meczu kolejki zobaczymy aktualnego jeszcze mistrza Ligi – Alpha Team, który nie powinien mieć większych problemów z ograniem zespołu gospodarzy hali – Greens Słupno. Tutaj również nie przekreślałbym szans Greensów na zwycięstwo ponieważ w grze Greensów widać nową jakość, jak i wyborną formę strzelecką kilku zawodników. Gorąco zapraszamy na to spotkanie wszystkich mieszkańców Słupna bo tego dnia doping dla zawodników bardzo się przyda.

Ostatnie spotkanie w kolejce zapowiada się arcyciekawie, bo na parkiet wybiegną dwie bardzo mocne drużyny które na obecną chwilę są w stanie zdetronizować Alpha Team. Będzie to pojedynek pomiędzy Kasztelanką Sierpc a Z.K. Basket. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać że będzie to mega dobry mecz w VII kolejce. Po obu stronach parkietu wybiegną najlepsi:

– Strzelcy Ligi – Marcin Zawadzki i Damian Mielczarek.

– Zbierający Ligi – Konrad Kowalski, Piotr Lewandowski i Piotr Zyznowski

– Rozgrywający Ligi – Michał Borowski i Mariusz Czajkowski

Cóż można dodać więcej… To trzeba zobaczyć!

W tej kolejce pauzuje zespół Juniorów i harmonogram VII kolejki przedstawia się następująco:

9:30 Salos – Emeryci

11:00 Iskra – Medyk

12:30 Alpha Team – Greens Słupno

14:00 Z.K. Basket – Kasztelanka Sierpc

Mecze VII kolejki poprowadzą sędziowie WOZKosz. Natalia Kubiak i Ireneusz Jasiński.

Wszystkich gorąco zapraszamy na trybuny Hali sportowej K.K. Baczyńskiego w Słupnie.

W trakcie trwanie kolejki możecie nas oglądać na żywo na Youtubie, dostępna będzie również relacja tekstowa czyli statystyki on-line. Szukajcie ich w niedzielę na naszej stronie www.zetgiebe.pl i na facebooku.

Do zobaczenia!

%d bloggers like this: