Cześć!!! W końcu spotykamy się z ZetGieBe Basket Ligą po dłuższej przerwie. Przypomnę, że przerwa była spowodowana występem reprezentacji złożonej z najlepszych zawodników ZetGieBe Basket Ligi w meczu kończącym Tczewską Amatorską Ligę Koszykówki. Gwiazdy ZetGieBe nie przyniosły wstydu i po emocjonującym pojedynku z reprezentacją TALK’u zwyciężyły 78:75. Gratulujemy jeszcze raz i dziękujemy serdecznie kibicom śledzącym nasze zmagania na hali w Tczewie jak i licznym kibicom przed ekranami telewizorów 😉

Teraz szybko wracamy do zapowiedzi zbliżającej się wielkimi krokami VIII kolejki ZetGieBe Basket Ligi.

Niedzielny poranek przywita nas spotkaniem rewelacyjnie ostatnio grającymi Greens Słupno z Salosem. Dla Salosu to będzie ostatnia szansa na zwycięstwo w lidze ponieważ w ostatniej kolejce rundy zasadniczej Salos będzie pauzować. Zatem chłopaki postarajcie się i pożegnajcie z ligą z przynajmniej jednym zwycięstwem na koncie. Greensi natomiast będą walczyć o 3 zwycięstwo i w korespondencyjnym pojedynku z Emerytami będą walczyć o lepszą pozycję w fazie Play-Off.

Następny mecz może przynieść trochę emocji na parkiecie ponieważ zobaczymy Iskrę walczącą z Kasztelanką Sierpc, która w każdym meczu pokazuje kawał solidnego basketu. Iskra jeśli chce zająć miejsce w górnej części tabeli nie ma wyjścia i musi to spotkanie wygrać. W tym spotkaniu wszystko jest możliwe, jeśli tylko Iskra będzie grać jak w początkowej fazie sezonu to być może zaskoczy nas zwycięstwem nad Kasztelanką. Przesłanie od Iskry – pilnujcie linii 6,75 bo będzie deszcz trójek 😉 komuś zaczęło wpadać ;P

O godzinie 13:00 rozpocznie się spotkanie osłabionego zespołu Z.K. Basket z pauzującymi w ostatniej kolejce Juniorami. Czy poważnie osłabione brakiem Michała Borowskiego Z.K. Basket da radę coraz lepiej grającym Juniorom… Jeśli dwie wieże dadzą sobie coś zebrać i zabiegać to Juniorzy również mogą sprawić niespodziankę. Trzymamy wszyscy kciuki za młody zespół Juniorów, bo większej szansy na wygraną z Z.K. prawdopodobnie już nie będą mieli.

Ostatni mecz kolejki tradycyjnie zapowiada się na mecz kolejki bo zobaczymy starcie Emerytów z Medykiem. Co prawda Emeryci w tym sezonie nie zachwycają i ciężko uciułali swoje pierwsze zwycięstwo jednak nie przekreślałbym ich szans na wygraną w pojedynku z Medykiem.

Emeryci są bardzo doświadczonym teamem i tym razem łatwo się nie poddadzą jeśli ta wygrana ma ich wywindować na wyższe miejsce w tabeli.

W tej kolejce pauzuje Alpha Team i harmonogram VIII kolejki przedstawia się następująco:

10:00 Greens Słupno – Salos

11:30 Iskra – Kasztelanka Sierpc

13:00 Z.K. Basket – Juniorzy

14:30 Emeryci – Medyk

Mecze VIII kolejki poprowadzą sędziowie WOZKosz. Karolina Wilamowska i Grzegorz Gomułka.

Wszystkich gorąco zapraszamy na trybuny Hali sportowej K.K. Baczyńskiego w Słupnie.

W trakcie trwania kolejki możecie nas oglądać na żywo na Youtubie, dostępna będzie również relacja tekstowa czyli statystyki on-line. Szukajcie ich w niedzielę na naszej stronie www.zetgiebe.pl i na facebooku.

%d bloggers like this: