Informatyka

Inwentaryzacja sieci komputerowej — jak ją przeprowadzić?

Jeden z najważniejszych aspektów prowadzenia firmy to odpowiednie zarządzanie aktywami, które do niej należą. Mowa tu na przykład o systemie IT. W takim razie jak przeprowadzić inwentaryzację sieci komputerowe, dlaczego warto to zrobić i kto może nam w tym pomóc?

Co może pomóc nam w inwentaryzacji sieci komputerowej?

Aby inwentaryzacja sieci komputerowej miała sens, warto przeprowadzić ją po odpowiednim przygotowaniu infrastruktury, do której trafią zebrane dane. W dostarczeniu takiego systemu może pomóc firma Oxari, która oferuje rozwiązania z zakresu IT Asset Management. Więcej o ofercie tego przedsiębiorstwa można przeczytać na stronie: https://www.oxari.com/pl/produkt/oxari-asset-management.

Oxari oferuje wiele nowoczesnych rozwiązań IT, w tym te, które pomogą w inwentaryzacji sprzętu i oprogramowania. Korzystając z systemu dostarczonego przez Oxari można znacząco usprawnić zarządzanie oprogramowaniem w firmie i tym samym zyskać wiele korzyści. 

Jakie są korzyści z prowadzenia ewidencji zasobów IT?

Prowadzenie ewidencji zasobów IT z pomocą systemu Asset Management dostarczonego przez firmę Oxari to świetny sposób na bardziej efektywne zarządzanie oprogramowaniem, sprzętem komputerowym i innymi zasobami firmy. Do systemu można bowiem wprowadzić również inne aktywa, takie jak wyposażenie linii produkcyjnej, czy też lista urządzeń medycznych. Asset Management to najlepsza droga do efektywnego działania firmy. W ten sposób można mieć kontrolę nad tym, jak przedsiębiorstwo wykorzystuje swoje aktywa. 

O czym pamiętać podczas ewidencji zasobów IT?

Podczas ewidencji zasobów IT trzeba przede wszystkim pamiętać, że nie jest to proces, który wykonamy tylko raz i mamy go z głowy. Taką ewidencję powinno się bowiem regularnie aktualizować tak, by mieć pewność, iż wszystkie dane, które są w niej zawarte będą aktualne. 

Decydując się na takie działanie można usprawnić zarządzanie oprogramowaniem i sprzętem, wydawanie go, czy też zgłaszanie wszelkich problemów, które go dotyczą.

Możesz również polubić…